تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهندسی معماری (Architecture design Memar) - دانستنی های برج میلاد بهمراه پلان های واحد تجاری

 پلان های واحد تجاری و دانستنی های برج میلاد

 

 


از ۱۹ سال پیش که ضرورت احداث سازه ای نمادین برای تهران مطرح شد، چندین شهردار پایتخت درگیر یک پروژه عظیم ملی شدند. بنای عظیمی طراحی شد که مردم حدود ۱۴ سال، ذره ذره بالا رفتنش را تماشا کردند، کسی از داخل آن خبر نداشت، اصلا کمتر کسی به سازه بلند و شکل‌نگرفته عظیمی که قرار بود از دل زمین تپه های کوی نصر سر بر آسمان بساید، اهمیت می داد. کسی نمی توانست پیش بینی کند که روزگاری هر ایرانی بتواند کلانشهر تهران را با همه متعلقات، زیر پایش حس کند.

اغلب شفت بتنی ۳۱۵ متری‌اش را دیده بودند، اما نمی دانستند که شفت برج های مخابراتی، فقط برای انتقال به سازه راس برج کاربرد دارد و نمی دانستند که صعود به آسمان، از طریق همین شفت استوانه‌ای و با سرعت هفت متر در ثانیه میسر است. امروز، دیگر شهروندان به بودن سازه مرتفعی میان منظر شهرشان عادت کرده‌اند.

برج میلاد  با ارتفاعی بالغ بر ۴۳۵ متر چهارمین برج بلند دنیا در نوع خود محسوب می‌شود و شمال ۵ بخش پی‌، ساختمان پای برج (لابی)، شفت، دکل مخابراتی و تلویزیونی می‌باشد.


ساختمان پای برج: در شش طبقه و مساحت ۱۷،۰۰۰ مترمربع بنا شده است. طبقه همکف شامل وورودی و لابی طبقات اول تا سوم ۶۳ واحد تجاری، ۱۱ واحد فورکورت، تریا، نمایشگاه محصولات تجاری با وسعت ۲۶۰ متر مربع و طبقات اول و دوم زیر همکف شامل فضای اداری، تأسیساتی و مرکز داده‌ها می‌باشد.

سازه پای برج یا همان ساختمانی که پایین برج احداث شده، لابی بزرگی است در زیربنایی حدود ۲۰ هزار مترمربع که با اهدافی چند منظوره در حال ساخت و تکمیل نهایی می‌باشد. این سازه که همان لابی برج است در ۶ طبقه احداث شده که دو طبقه منفی و زیرزمینی آن به انباری بزرگ و تاسیسات اختصاص یافته و در طبقات همکف تا چهارم نیز مجتمع تجاری، اداری پشتیبانی، رستوران و موزه و گالری احداث و افتتاح خواهد شد. به گفته دست‌اندرکاران مجموعه و طبق سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته بازدید از طبقات موجود در قسمت سازه پای برج (لابی) و استفاده از مجتمع تجاری و اداری این قسمت رایگان خواهد بود. ( که البته تا به امروز اینگونه نشده است)

مجموعه ای که برای امروز آماده کردیم بیش از ۲۵ صفحه مطلب کامل در مورد معماری برج میلاد و قسمت های مختلف آن است.

دریافت فایل

حجم : ۴٫۱۷ مگابایت – ۲۸ صفحه پی دی اف بهمراه ۳ عکس زیبا و پلان های واحد تجاری

رمز عبور : www . farsicad.com پسورد را با حروف کوچک وارد کنید.تاریخ : سه شنبه 23 اسفند 1390 | 10:35 ق.ظ | نویسنده : ناصر فندرسكی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.