تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهندسی معماری (Architecture design Memar) - مجموعه ای زیبا و دیدنی از یک محله مسکونی
مرجان شهر – مجموعه ای زیبا و دیدنی از یک محله مسکونی 
(بهمراه نقشه های معماری و کانسپت طرح )
مرجان شهر یکی از بهترین طرح های شرکت Gomma ( بزگترین شرکت شهرک سازی ایتالیا ) است که در مسابقات ITA از میان ۳۰۰ طرح ورودی برنده بهترین طراحی برای استفاده از حداکثر استفاده از انرژی های طبیعی و همچنین طراحی خاص شده است.

مرجان شهر ، محله ای برای زندگی سبز

خصوصیات ایده آل برای طراحی شهری:

طراحی های شهری باید پاسخگوی فعالیت های انسانی ، ارزشی ، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و … از یک طرح و شرایط خاص جغرافیای (آب و هوا ، نور خورشید ، اقلیم و شرایط جوی و … ) باشدو طرح باید بگونه ای باشد که تعامل بیشتری در بین افراد و محیط زیستی موجود باشد.

معماری و برنامه ریزی شهری می تواند تنها راه پایدار ارزش های مختلف شهری در جوامع شهری و خروج از چالش های شهری کنونی جامعه است.

برای دیدن سایر مشخصات این مجموعه زیبا و دریافت نقشه ها و عکس ها بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

معماری مجموعه :

طرح معماری این مجموعه با استفاده از الگوهای پیچیده طبیعت و محیط زیست محیطی موجود است.

ساختارهای طبیعی بهتر از هر دستاورد انسانی دیگر میتواند به ارائه یک طرح پیشنهای خوب برای طراحی های شهری منجر شود به همین دلیل دلیل اصلی طرح و کانسپت این مجموعه استفاده از دستاوردهای طبیعت است.

مجتمع مسکونی ، محله مسکونی

در طراحی این مجموعه ۵۰ % از کل مساحت موجود فضای سبز و پارک می باشد و دسترسی ماشین ها با سوخت فسیلی به جز در قسمت های اضطراری وجود ندارد.

راه های دسترسی افراد با استفاده از اتوبوس های برق ، پیاده روها و خط دوچرخه امکان پذیر است که آلودگی را در این مجموعه تا حد بسیار زیادی کاهش داده است.

پایداری اجتماعی

بخش اول :این مجموعه به گونه ای طراحی شده شده است که افراد حداکثر تامل را در کارهای گروهی و زندگی با هم در بخش های داشته باشند از جمله محیط های ایجاد محیط هایی برای سالمندان و کودکان است.

بخش دوم : در قسمت های دیگر این مجموعه فضاهای سبز و بخش های تجاری آن به گونه ای طرح ریزی شده است که با کمترین استفاده از وقت بیشترین بهره وری را ببرند از جمله آنکه فضای سبز موجود با بازاچه ها ، فروشگاهها و رستوران ها در ارتباط با هم گنجانده شده اند که خود باعث ایجاد محیطی شاد و چشم اندازی دل انگیز شده است.

فضاهای آموزشی مجتمع و محله مسکونی

بخش سوم : فضاهای عمومی موجود در این مجموعه از جمله کلیسا ، مدارس و تالار شهر در یک محیط بدور از شلوغی و کاربر پسند طراحی شده است که باعث یکپارچگی در کل فضاهای موجود و همچنین داشتن ضمانت برای رسیدن به یک جامعه تمیز و ایده آل شهری می باشد.

سازه بنا :

استفاده از فولاد بدلیل اینکه کمترین آسیب را در محیط زیست و بیشتری تامل با سایر مصالح ساختمانی دارد انتخاب شده است و همچنین بسیار مقرون به صرفه تر از سایر عناصر ساختمانی موجود است.

دیوارهای این مجموعه از پنل های پیش ساخته بوجود آمده که عملکرد بسیار مناسب (عایق حرارتی و صوتی ، کاهش وزن و .. ) را دارا می باشد.

مشخصات کلی طرح :

نام : مجله مسکونی مرجان شهر

طراح : شرکت Gomma

مساحت : ۳ هکتار

وضعیت : در حال ساخت در فیلیپین ، برنده جایزه انرژی سبز

دوستان عزیز مجموعه کامل پلان ها ، عکس ها و کانسپت های اولیه این مجموعه را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از این مجموعه نهایت ایده را در طراحی های خود ببرید.

توضیحات : این مجموعه شامل ۲۶ عکس سیار زیبا ، پلان ها و سه بعدی های اصلی کانسپت طرح می باشد


دریافت فایل

حجم : ۲٫۱۰ مگابایت

رمز عبور :www.farscad.com


تاریخ : دوشنبه 22 اسفند 1390 | 03:36 ب.ظ | نویسنده : ناصر فندرسكی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.